LETNIA SZKOŁA KARATE

Dnia 25 czerwca 45 osobowa grupa karateków z klubów z Dzierżoniowa oraz Legnicy wyruszyła autokarem na XXVI Letnią Szkołę Karate, która tym razem odbyła się we Władysławowie. Po 10 godzinach jazdy dotarliśmy do Pomorzanki – ośrodka, który był świetną bazą do organizacji tego typu obozów. Obiekt wyposażony w kilka sal z lustrami, namiot, siłownię oraz basen gwarantował, że w razie deszczowej pogody mogliśmy bez obaw trenować. Na szczęście nie musieliśmy korzystać w dużej mierze z tych obiektów ponieważ pogodę mieliśmy wymarzoną. Dzień obozowy rozpoczynał się porannym rozruchem z podziałem na grupy, gdzie starsi lub bardziej wytrzymali odbywali bieg nad morze, a pozostali pod okiem sensei Marcina „rozprostowywali kości” na terenie ośrodka.

Przedpołudniowe zajęcia spędzaliśmy na plaży, zażywając kąpieli słonecznych i morskich pod okiem pana Marka, ratownika z Pomorzanki. Rozgrywaliśmy także mecze w siatkówkę plażową, piłkę nożną, kwadranta i ringo. Przed kolacją szlifowaliśmy technikę karate, a wieczory mijały nam na spacerach i zwiedzaniu Władysławowa.

W czasie obozu byliśmy na parku linowym, korzystaliśmy z basenu, młodsi uczestnicy wzięli udział w egzaminie na stopnie kyu. Podjęliśmy również wyzwanie tancerzy z 4STEP i rozegraliśmy dwa mecze w piłkę nożną, jeden mecz przegrywając, zaś drugi wygrywając. Na zakończenie odbył się chrzest na samuraja dla osób, które pierwszy raz brały udział w obozie. Wieczorem młodzież w krótkich sprawozdaniach podsumowała obóz, a niektórzy z nich recytowali wiersze i opowiadali dowcipy.

pełna galeria