KAGAMI BIRAKI W DOJO DZIERŻONIÓW

30 stycznia w Dojo Dzierżoniów odbył się 4 Noworoczny Trening Kagami Biraki. Na zaproszenie sensei Marcina, trening poprowadził shihan Andrzej Manecki 5 dan z Siemianowic Śląskich. Pierwszy trening poświęcony był najmłodszym karatekom, którzy mogli doskonalić swoje umiejętności pod okiem innego trenera co jest cennym i ciekawym doświadczeniem.

Na drugim i trzecim treningu czarne pasy oraz kadra zawodnicza doskonaliła kihon, ido geiko oraz kata. Shihan Manecki uczył nas nowych wersji kata, które w ostatnim czasie przeszły korektę.  Japońscy mistrzowie,  powracają do „korzeni” karate, które swoje początki miało na Okinawie i nasze obecne kata są zbliżone to tych, które uczył się w młodości sosai Oyama. Oprócz „suchego” powtarzania kata, mogliśmy poznać bunkai czyli  interpretację poszczególnych elementów. Cenne uwagi i nowinki będą wykorzystane w najbliższym czasie w naszym Dojo.

Serdecznie dziękujemy shihan Andrzejowi Maneckiemu, sensei Adamowi Gajowskiemu, który asystował shihanowi oraz przybyłym sensei z zaprzyjaźnionych klubów.