PODSUMOWANIE ROKU 2022

PODSUMOWANIE 2022 ROKU

1. W dniach 21-22 stycznia obyło się Kagami Biraki – V Trening Noworoczny, w którym wzięło udział 70 uczestników. W piątek gościliśmy pana Mariusza Szmerdt, który jest artystą malującym w tradycyjnym japońskim stylu „sumi-e”.

W sobotę, małżeństwo – Sensei Kamila oraz Michał Krzak z Katowic, poprowadzili trening karate. Mogliśmy uczyć się od najlepszych różnych nowości w kata, jak i doskonalić swoje umiejętności kumite.

Na zakończenie odbyło się wręczenie certyfikatów i budo pass którego dokonali pan Tomasz Kuriata, sensei Kamila i Michał Krzak.

2. W ramach Zimowej Akademii Karate zajęcia dla dzieci spędzających ferie w miejscu zamieszkania odbywały się codziennie z podziałem na dwie grupy. Uczestnikami zajęć w głównej mierze byli zawodnicy klubu, którzy mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat kombinacji do walk oraz kata.

3. W dniu 16.02.22r. w Dojo odbyło się podsumowanie roku 2021, w którym wzięli udział zawodnicy grupy zaawansowanej. W ubiegłym roku, pomimo trudności związanych z pandemią, udało nam się zorganizować kilka imprez oraz uczestniczyć w zawodach różnej rangi. Jak co roku w plebiscycie klubowym wyróżniono zawodników, którzy najlepiej reprezentowali barwy naszego klubu.

4. Z inicjatywy Sensei Arkadiusza Gduli odbył się noworoczny trening w Legnicy dnia 18.02.22r. z udziałem zawodników Świdnicy, Dzierżoniowa i gospodarzy. Zajęcia z podziałem na grupy prowadzili sensei Staściuk Marcin, Romanowski Zbigniew i Gdula Arkadiusz. Miłym akcentem kończącym spotkanie było wręczenie przez sensei Marcina i Zbyszka certyfikatu i czarnego pasa na 2 dan dla sensei Arka. Tego dnia odbyło się również wręczenie certyfikatów na kyu młodym adeptom karate.

5. Zarząd Dzierżoniowskiego Klub Karate Kyokushin w związku z wojną na Ukrainie oraz licznie przybyłymi uchodźcami na teren naszego kraju oraz powiatu umożliwił bezpłatny udział w treningach.

6. W piątek 27 lutego Sensei Marcin wraz z Bartkiem, Patrykiem i Leną wyjechali na 11th Polish fighters camp i odbywający się równocześnie 8th young lions fighters camp w Nałęczowie, który zgromadził około 400 uczestników z 59 klubów, gdzie Sensei Alejandro Navarro prowadził treningi.

7. 8 marca br. w godzinach przedpołudniowych gościliśmy w naszym klubie uczniów klas I – III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi mieszczącej się w Pieszycach przy ul. Świdnickiej 53.

8. 10 marca w Dojo Dzierżoniów odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. Test przeprowadził sensei Marcin Staściuk wraz z sensei Tomkiem Staściukiem oraz sensei Arkiem Gdulą, w którym udział wzięło 51 zawodników z Dzierżoniowa i Legnicy. Po ponad dwu-godzinnym egzaminie wszyscy uczestnicy wyszli z sali z pozytywnym wynikiem.

9. We Wrocławiu 26 marca odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików z udziałem 240 zawodników z 36 klubów. Sędzią Głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Andrzej Manecki, a wśród sędziów maty znalazł się sensei Karol Rosa z naszego klubu. W zawodach nie zabrakło naszych zawodników, lecz w tym roku wróciliśmy tylko, albo i aż z bagażem doświadczeń. Dla niektórych była to największa impreza na jakiej mogli sprawdzić swoje możliwości.

10. 9 kwietnia w Myślenicach odbył turnieju Beskidy Cup. Wśród 330 zawodników z 19 klubów z Polski i Czech startowali także nasi reprezentanci. Kacper Remiszewski, Patryk Piszko i Miłosz Listwan pod opieką sensei Tomka konkurowali w kumite. Kacper otwrł się o strefę medalową, natomiast Patryk i Miłosz wywalczyli srebrne medale.

Suma medali: 2 srebrne

11. 30 kwietnia 2022 roku w hali dzierżoniowskiego OSiRu odbył się V Memoriał Masutatsu Oyamy Karate Kyokushin. Zawody zgromadziły 223 zawodników z 19 klubów z Polski i Czech, na których sędzią głównym był shihan Andrzej Manecki, a technicznym sensei Tomasz Staściuk. Młodzi karatecy rywalizowali w konkurencjach kata (układów) i kumite (walka sportowa), nowością w tym roku była konkurencja dla tych którzy stawiają pierwsze kroki na macie i konkurowali w kumite pierwszego kroku. Nasi zawodnicy wywalczyli 17 medali w tym 4 złote, 5 srebrnych i 8 brązowych. Złoto zdobyli: Jagoda Staściuk, Franciszek Kwasiuk, Tymon Nolbrzak i Miłosz Listwan, srebro: Iga Kuczak, Marcel Dawid, Kinga Rosińska, Jakub Śmieja i Karolina Nowak, a brązowe: Julia Kwasiuk, Igor Adamski, Oliwia Piszko, Patryk Piszko, Matylda Majecka, Kacper Majecki, Jakub Błażejczyk i Mateusz Czarnecki.

Suma medali: 4 złote, 5 srebrnych, 8 brązowych.

12. W dniu 25.05.22Rr. W Dojo odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów na stopnie szkoleniowe kyu oraz licencje PZK dla zawodników klubu. Wręczenia dokonał złoty sponsor oraz wieloletni przyjaciel naszego klubu, pan Krzysztof Zawadzki. Miłym akcentem współpracy z panem Zawadzkim było wręczenie przez sensei Marcina pamiątkowego podziękowania.

13. W dniu 1 czerwca w naszym Dojo odbył się trening prowadzony przez sensei Dariusza Czaplarskiego 4 dan, który obecnie prowadzi zajęcia w Monachium. W czasie treningu zademonstrował ”stare” ale bardzo skuteczne metody gibkości oraz pracę na tarczach. W czasie zajęć jego zaangażowanie udzieliło się naszym zawodnikom, którzy starali się dorównać mistrzowi. Na zakończenie zajęć wszyscy zawodnicy nagrodzili sensei Darka gromkimi brawami dziękując za super zajęcia, a sensei Marcin wręczył symboliczny suwenir dla naszego gościa.

14. 14 czerwca z udziałem 56 karateków odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. Wszyscy uczestnicy pozytywnie ukończyli test, a na swoje brązowe pasy zdali senpai Ryszard Królikowski oraz Hubert Moździerz.

15. W dniach 25.06-4.07 we Władysławowie odbyła się Letnia Szkoła Karate z udziałem 45 osób z Dzierżoniowa i Legnicy. Obiekt wyposażony w kilka sal z lustrami, namiot, siłownię oraz basen gwarantował, że w razie deszczowej pogody mogliśmy bez obaw trenować. Na szczęście nie musieliśmy korzystać w dużej mierze z tych obiektów ponieważ pogodę mieliśmy wymarzoną.

16. W dniach 11-14 sierpnia w Lublinie odbył się 49 IKO Poland Summer Camp Karate Kyokushin. W obozie wzięło udział 350 zawodników z Austrii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Niderlandów, Niemiec, Polski, Rumuni, Słowacji i Ukrainy. W zgrupowaniu uczestniczyli także Marcin Staściuk, Hubert Moździerz oraz Grzegorz Czarnecki. Obóz prowadził shihan Katsuhito Gorai oraz shihan Shin Ito. Tematem szkolenia były zmiany w kata oraz zastosowanie interpretacja bunkai. Na zakończenie odbył się egzamin na stopnie kyu oraz dan, w którym wziął udział Grzesiek, pozytywnie zaliczając test na 3 kyu.

17. 15 października w Dojo Dzierżoniów odbyło się XVI Ogólnopolskie Seminarium Karate Kyokushin. Zgrupowanie, które było przygotowaniem do listopadowych Mistrzostw Europy w Myślenicach zgromadziło 138 uczestników na 5 blokach treningowych. Zawodnicy ćwiczyli pod okiem małżeństwa Kamili i Michała Krzak, którzy pierwszy raz gościli u nas na treningu noworocznym. Pierwszy trening, dla najmłodszych poprowadził sensei Michał, po którym wszyscy otrzymali pamiątkowe gadżety, a najmłodsi, Maksymilian Dawid oraz Aleks Gierula, zostali wyróżnieni przez sensei. Większy nacisk został położony na doskonalenie kata, które w ostatnim czasie przeszły duże zmiany i sensei Kamila zwracała uwagę na detale, które są oceniane przez sędziów. Ostatni trening poprowadził sensei Michał, który skupił się na akcji przygotowującej do trafienia przeciwnika na strefę jodan, a na zakończenie odbyło się kilka walk sparingowych. Dziękujemy za liczne przybycie zawodników z Katowic, Legnicy, Nysy, Orzesza, Rudy Śląskiej i Świdnicy.

18. 4 i 5 listopada w Myślenicach odbyły się 19 Mistrzostwa Europy Open oraz Puchar Europy. Sędzią głównym Mistrzostw był shihan Katsuhito Gorai, a organizatorem Myślenicka Akademia Karate BYAKKO. Zawody zostały zorganizowane na wysokim poziomie i zgromadziły blisko 600 zawodników z 19 krajów. W barwach reprezentacji znalazło się 4 zawodników naszego klubu. W konkurencji kata startowały dziewczęta: Lena Kondej (kategoria 14/15 lat) oraz Paulina Drabik (kategoria 16/17 lat). Lena zakończyła rywalizację poza finałową szóstką, natomiast Paulina zakwalifikowała się do finału i ostatecznie wywalczyła brązowy medal. W konkurencji kumite rywalizowali: Lena Kondej (kategoria 14/15 lat -50 kg), Atrem Onishchenko (kategoria 12/13 lat -55kg) oraz Patryk Piszko (14-/15 lat -55 kg). Lena i Patryk odpadli w walkach o wejście do strefy medalowej, a Artem zakończył ćwierćfinał przed czasem. W walce o wejście do finału nieznacznie uległ późniejszemu tryumfatorowi kategorii i ostatecznie zakończył rywalizację na 3 miejscu.

Suma medali: 2 brązowe.

19. W dniu 3.12.br. odbył się Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin Gwarek Cup w Libiążu. W zawodach wzięło udział 280 zawodników z 18 klubów wśród nich sześciu reprezentantów naszego klubu. Z naszego zespołu najlepiej zaprezentowały się Kondej Lena i Rosińska Kinga, które w konkurencji semi kontakt wywalczyły srebrne medale. Gratulujemy udanego występu. Podziękowania należą się dla opiekuna i zarazem sekundanta Ryszarda Królikowskiego, który zadbał również o bezpieczny transport naszej ekipy.

Suma medali: 2 srebrne.

20. 6 grudnia odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu z udziałem 36 zawodników Legnicy i Dzierżoniowa. 

21. Dnia 10 grudnia w Dojo Dzierżoniów odbył się Turniej Mikołajkowy z udziałem 50 zawodników z naszego Klubu oraz z Legnicy. Współorganizatorem zawodów byli: Urząd Miasta Dzierżoniów, Urząd Gminy Dzierżoniów oraz Starostwo Powiatowe. Najmłodszym uczestnikiem Turnieju był trzyletni Piotr Gdula. Turniej został rozegrany w konkurencji kata oraz pierwszego kroku dla początkujących adeptów karate. Każdy z uczestników otrzymał paczkę od Mikołaja, a najlepsi wystąpili w drugiej turze rywalizując o miejsca na podium. Gratulujemy wszystkim występów, a najlepszym wyników.

PODZIĘKOWANIA

Serdecznie dziękujemy rodzicom i sympatykom klubu, którzy pracowali na rzecz Klubu, byli to: Karol Rosa, Bartłomiej Listwan, Agata i Piotr Caboń, Sylwia Zarzycka, Dagmara i Hubert Moździerz, Anna, Grzegorz i Jacek Czarneccy, Ewa Staściuk, Elżbieta Śmieja, Ryszard Królikowski, Agnieszka Matusiak, Mariusz Dawid, Tomasz Kuczak. Paweł Kalinowski i inni którym również dziękujemy.

Dziękujemy instytucjom, które wspierają nasz Klub:

starostwo Powiatu dzierżoniowskiego, Urząd Gminy Dzierżoniów, Urząd Miasta Dzierżoniów, OSiR Dzierżoniów,

Dziękujemy sponsorom:

Frankonia Poland i Technika Szpitalna – Krzysztof Zawadzki,

Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie,

PPHU Markulak,

Przedsiębiorstwo Handlowe – Renata i Wojciech Łyżwa,

Gospodarstwo Rolne – Kinga i Radosław Łabuda,

Acco mate business solution – Radosław Rosa,

Dedal – Aleksander Terlecki,

Kam-Diam- Ala Hasiec,

Rabbit Shop- Rabbit Productions – Ryszard Królikowski.

PLEBISCYT NA NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA DKSKK 2022

1. Artem Onishchenko

3 m-ce Puchar Europy Myślenice 70 pkt.

2. Drabik Paulina

3 m-ce kata Puchar Europy Myślenice, 50

7 m-ce kata Mistrzostwa Śląska Wrocław 7

57 pkt.

3. Rosińska Kinga

1 m-ce Memoriał Mas Oyamy Dzierżoniów 20

2 m-ce kumite Gwarek Cup Libiąż 17

1 m-ce kata Turniej Mikołajkowy Dzierżoniów 5

42 pkt.

4. Patryk Piszko

3 m-ce Beskidy Cup Myślenice 15

3 m-ce Memoriał Mas Oyamy Dzierżoniów 15

30 pkt.

5. Lena Kondej

2 m-ce kumite Gwarek Cup Libiąż 17 pkt.