WIADOMOŚCI

PUCHAR EUROPY – BUDAPESZT

W dniach 8-10 grudnia nasze zawodniczki – Lena Kondej i Paulina Drabik wraz z Senseiem Tomkiem Staściukiem, reprezentowali Polskę na Pucharze Europy, odbywającym się w tym roku w Budapeszcie. W zawodach wzięło udział blisko 700 zawodników z 20 krajów. W sobotę dziewczyny zmagały się w konkurencji kata. Paulina po zakwalifikowaniu się do 2 tury, zajęła wysokie 5 miejsce, a Lena kończy zmagania w kata w połowie stawki na 34 osoby. W konkurencji kumite, Lena wygrała pierwszą walkę przed czasem zdobywając dwa razy wazari, walkę o strefę medalowa przegrała przez wskazanie sędziów. Początek ćwierćfinału był wymarzony ponieważ Lena zdobyła wazari (punkt dzięki któremu mogła awansować do półfinału) jednak jej przeciwniczka wykazała się doświadczeniem i odrobiła straty i ostatecznie pokonała naszą zawodniczkę. Lena ostatecznie uplasowała się w najlepszej ósemce Pucharu Europy. W niedzielę czas na występ Sensei Tomka, dając świetny występ kata kończy na 13 miejscu spośród 37 zawodników. Resztę niedzieli spędziliśmy na oglądaniu walk seniorów, podpatrując ich umiejętności.

Apetyt był większy, jednak mimo wszystko nasi zawodnicy zdobyli cenne doświadczenie, oraz solidna dawkę motywacji na kolejne starty.

Były to 3 intensywne dni, w których dali z siebie wszystko, ale tez mieli czas na przyjemności zwiedzając piękny Budapeszt w towarzystwie wspaniałych kibiców – Klaudii Staściuk i Mai Zajączkowskiej. Wyjazd został na pewno dobrze zapamiętany, a dzięki niemu na zbliżających się zawodach zawodnicy będą prezentować się coraz to lepiej.

Zarząd Klubu oraz zawodnicy uczestniczący w zawodach serdecznie dziękujom sponsorom, dzięki którym udział był możliwy. Podziękowania dla: Urząd Miasta i Gminy Niemcza, Zakład Energetyki Cieplnej w Dzierżoniowie oraz Panu Tomaszowi Zajączkowskiemu.

Dziękujemy również instytucjom, które stale wspierają nasze działania: Urząd Miasta Dzierżoniów, Starostwo Powiatu dzierżoniowskiego, Urząd Gminy Dzierżoniów, OSiR Dzierżoniów, Spółdzielnia Mieszkaniowa Dzierżoniów.

Dziękujemy naszym sponsorom strategicznym: Frankonia Poland, Biuro rachunkowe ACCOMATE, KamDiam, Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Dedal, Radosław i Kinga Łabuda, PPHU Markulak, Renata i Wojciech Łyżwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *