WIADOMOŚCI

MISTRZOSTWA OPOLSZCZYZNY

23 marca w Nyskiej Hali Sportowej z udziałem 140 zawodników z 18 klubów odbyły się Mistrzostwa Opolszczyzny. Nasza 11 osobowa ekipa zawodników spisała się znakomicie, mimo że nie wszyscy wrócili z medalami. W konkurencji kata w finałowej turze znaleźli się Karol, Iga, Maja, Marcelina, Kinga i Lena. Lena i Kinga z niewielką stratą po pierwszej turze, zmobilizowały się do finałowego występu i wywalczyły odpowiednio złoty i srebrny medal. Iga po eliminacjach przeskoczyła o dwie pozycje zajmując ostatecznie czwartą lokatę, a Karol zakończył turniej na szóstym miejscu.

W konkurencji kumite większość naszych zawodników odpadła w eliminacjach, ale na pochwałę zasługują nasi debiutanci. Igor dzielnie stawiał czoła dużo cięższemu przeciwnikowi, nękając go dynamicznymi atakami i unikając kontry, niestety niewiele zabrakło i w dogrywce przegrał. Krzysiek po dobrej walce w defensywie, ustępował pola swojemu rywalowi i ostatecznie przegrał z zawodnikiem gospodarzy. Cieszy fakt że Maja zakończyła swoje walki zdobywając ippon (przed czasem) oraz wazari (przewaga punktowa), a Lena finał wygrała przez wazari.

Podziękowania dla sędziów z naszego klubu: Rysiek, Paulina i Hubert oraz Panu Krzyśkowi za transport. dzieci na zawody.

Cieszę się że nasi najmłodsi robią postępy, co dobrze wróży na zbliżające się zawody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *