WIADOMOŚCI

50 IKO Poland Summer Camp 2023, 10-13.08.2023, Lublin

W dniach 10-13 sierpnia w Lublinie odbył się 50. IKO (International Karate Organization) Poland Summer Camp odbył się w wyjątkowej atmosferze. Wzięli w nim udział karatecy z Holandii, Ukrainy, Niemiec, Czech, Słowacji, Litwy, Bułgarii i Węgier oraz 65 Dojo (Klubów) IKO z Polski. Blisko 300 osób wspólnie się szkoliło i wymieniało doświadczeniami. Dzierżoniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin reprezentowali Ryszard Królikowski i Hubert Moździerz. 

Głównym instruktorem był Shihan Katsuhito Gorai, natomiast gościem specjalnym był Sensei Ajima Kyohei, mistrz Japonii w kategorii open.

Pierwszego dnia odbył się trening, który był celebracją 50 rocznicy Obozów Karate w Polsce. Sposób w jaki uczczono ten fakt był wyjątkowy,a mianowicie wszystkie techniki kihon były wykonywane w serii pięćdziesięciu powtórzeń (łącznie 1550). W drugi dzień odbyły się cztery treningi, pierwszy już o 6:30 rano. Tematem wszystkich zajęć było kata oraz bunkai, nie zabrakło także elementów kumite (walki). Tego dnia odbyła się również sesja zdjęciowa, której owocem było powstanie niezwykle pamiątkowego zdjęcia, które na pewno zostanie symbolem 50th IKO Summer Camp.

Punktem centralnym trzeciego dnia był egzamin na stopnie Dan i Kyu. Nasi zawodnicy nie brali udziału. Dla osób, które nie uczestniczyły w egzaminie Sensei Ajima przygotował intensywne treningi. Poznaliśmy tajniki treningu jakie stosuje mistrz Japonii na co dzień w trakcie przygotowań do zawodów. Sensei uświadomił biorącym udział w zajęciach jak istotny i ważny jest powrót do korzeni w sposobie trenowania co w połączeniu z nowoczesnymi metodami treningowymi może dać doskonałe wyniki. Oprócz ćwiczeń dedykowanych do Kumite (walki) oraz elementów samoobrony, ćwiczone było kata, gdzie nie tylko kładziono nacisk na samą technikę, ale również nauczono nas jak i gdzie poszczególne elementy wykorzystać w praktyce. 

Miłym zakończeniem tego dnia była Sayonara (uroczysta kolacja) na której można było zacieśnić znajomości międzyklubowe oraz zapoznać się z kulturą zabawy w innych krajach. DJ Sensei Tadeusz Winkler rewelacyjnie poprowadził zabawę, a Sensei Ajima zaskoczył wszystkich gdy zademonstrował swój talent wokalny.

Czwartego dnia nie zabrakło także akcentu jubileuszowego, każdy karateka miał okazję stoczyć 50 kumite (walk). Bardzo wysoka temperatura nie ułatwiała tego zdania. Każdy kto mógł to przeżyć na własnej skórze może być z siebie dumny. U większości zawodników suchość w ustach zapanowała już po kilkunastu walkach, co w perspektywie 50 walk uświadomiło, że łatwo nie będzie. Nasz zawodnik Ryszard Królikowski nie przypomina sobie aby przez wszystkie lata swojego treningu był kiedykolwiek tak spocony 😉 karatega (strój w którym się ćwiczy) oraz pas były całkowicie mokre, nie było na nich żadnego suchego miejsca.

Podczas ostatniego treningu zostali również przedstawieni zawodnicy, którzy będą reprezentować biało-czerwone barwy w Tokio na listopadowych 13. Mistrzostwach Świata Open. 

Zawodnicy naszego klubu wrócili obolali, zmęczeni ale bardzo, bardzo szczęśliwi, że mięli możliwość wzięcia udziału w tak niesamowitym wydarzeniu jakim bezwątpienia był 50. IKO Summer Camp, które przeszło do historii do której warto będzie wracać.

Zdobytym doświadczeniem nasi zawodnicy na pewno będą chcieli się podzielić i z tych umiejętności skorzystają inni zawodnicy naszego klubu, którzy już od września wrócą do naszego Dojo aby wznowić treningi. 

Zaczynamy nowy sezon i zapraszamy również wszystkich chętnych do naszego Dojo aby spróbowali swoich sił a może spodoba im się droga Karate i zdecydują dołączyć do Wielkiej Rodziny Karate Kyokushin. Serdecznie zapraszamy

OSU!

P.S. Zdjęcia dzięki portalu Okiem Sportowca oraz IKO Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *