WIADOMOŚCI

PODSUMOWANIE ROKU 2023

PODSUMOWANIE ROKU 2023

1. 27 stycznia w Dojo Dzierżoniów odbyło Kagami Biraki z udziałem 60 zawodników z Legnicy, Świdnicy i Dzierżoniowa. W tym roku prowadzącymi trening noworoczny był shihan Jacek Czerniec 6 dan oraz sensei Ariel Miszkiniuk 4 dan. W przerwie pomiędzy treningami odbyło się wręczenie certyfikatów dla karateków którzy zdali grudniowy egzamin oraz wspólne zdjęcie.

2. 28.01.2023 w Polkowicach odbyło się Seminarium techniczne & kurs sędziowski. Nasz klub reprezentowali: Ryszard Królikowski, Lena Kondej, Maja Zajączkowska i Patryk Piszko. W seminarium wzięło udział blisko 100 zawodników z 9 Klubów. Seminarium oraz kurs prowadził BC IKO Poland Shihan Jacek Czerniec – 6 Dan. Swoją obecnością Seminarium zaszczycił BC IKO Slovakia Sensei Norbert Rácz.

3. W czasie ferii zimowych odbyła się Zimowa Akademia Karate, podczas której osoby spoza klubu mogły bezpłatnie skorzystać z treningów karate.

4.11 marca w Katowicach z udziałem 300 zawodników z 41 klubów, odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Zawody były rozegrane w konkurencjach kata oraz kumite, a nasz klub reprezentowali: Kinga Rosińska (kata młodziczek), Marcelina Kuczak, Maja Zajączkowska, Lena Kondej (kata i kumite juniorek młodszych), Paulina Drabik (kata juniorek) oraz Tomasz Staściuk (kata seniorów).

Wśród naszych zawodników tylko Lena i Tomek zakwalifikowali się do tury finałowej w konkurencji kata, gdzie Tomek zajął ostatecznie 5 miejsce, a Lena wywalczyła brązowy medal. Lena Kondej wywalczyła medal w konkurencji kumite.

Suma medali: 2 brązowe

5.16 marca w Dojo Dzierżoniów odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. Test przeprowadził sensei Tomasz Staściuk wraz z sensei Arkiem Gdulą, w którym udział wzięło 50 zawodników z Dzierżoniowa i Legnicy.

6. 24 marca w Świdnickim Dojo odbył się wspólny trening zawodników z Dzierżoniowa i Świdnicy. Trening pod kątem kumite poprowadził sensei Tomek. Nasi zawodnicy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności ćwicząc z zawodnikami ze Świdnicy co pozytywnie wpływa na ich rozwój.

7. 31 marca w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej odbyła się ceremonia wyróżnienia przez Wójta Gminy Dzierżoniów, Pana Marka Chmielewskiego sportowców osiągających znaczne sukcesy w roku poprzednim. Wydarzenie poprowadził Pan Adam Wolniak, kierownik wydziału

sportu w Urzędzie Gminy, a podczas wydarzenia odbyła się prelekcja na temat zdrowia i aktywności fizycznej dla zgromadzonych gości. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi zawodnicy, Karol Rosa oraz Tomasz Staściuk.

8. 1 kwietnia w Piasecznie z udziałem blisko 650 zawodników z 60 klubów obył się 10 Ogólnopolski Turniej MAZOVIA CUP. Wśród zawodników znalazła się 6 osobowa ekipa z Dzierżoniowa. Kinga Rosińska, Maja Zajączkowska i Hubert Moździerz zakończyli swoje występy w eliminacjach, natomiast Lena Kondej, Paulina Drabik i Tomasz Staściuk przebrnęli przez pierwszą turę i wystąpili w finałach. Paulina wywalczyła srebrny medal, Lena nie zdołała wywalczyć medalu, a Tomek z ostatniego miejsca po pierwszej turze przeskoczył kilku przeciwników i ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium. Lena wystąpiła w konkurencji kumite, gdzie walkę ćwierćfinałową wygrała, trafiając przeciwniczkę kopnięciem w głowę, niestety w walce o wejście do finału uległa późniejszej tryumfatorce kategorii.

Suma medali: 1 srebrny, 2 brązowe.

9. 22 kwietnia w Polkowicach odbyły się zawody, w których wzięło udział 70 zawodników z 6 klubów, w tym nasza 10-osobowa ekipa. Zawody zostały rozegrane w konkurencji kumite. Nasz klub reprezentowali:

Adamski Igor 1 m-ce chłopcy +30 kg, Fuchs Karol 5-8 m-ce chłopcy +30kg Martan Piotr 3 m-ce młodzicy -40 kg, Rosińska Kinga 3 m-ce młodziczki -45 kg Konieczna Klara 2 m-ce młodziczki -45 kg, Piszko Oliwia 2 m-ce młodziczki +50 kg Chmielnicka Maja 1 m-ce młodziczki +50 kg, Kuczak Marcelina 3 m-ce juniorki młodsze -55 kg, Kondej Lena 2 m-ce juniorki młodsze -55 kg, Zajączkowska Maja 2 m-ce juniorki młodsze +55 kg,Te wyniki dały nam 3 miejsce drużynowo za drużyną z Leszna i Przemkowa.

Suma medali: 2 złote, 4 srebrne, 3 brązowe medale, drużynowo 3 miejsce.

10. 6 maja w Myślenicach odbył się IKO Beskidy Cup z udziałem 370 zawodników z 27 klubów Polski, Czech i Wielkiej Brytanii. Paulina Drabik, była poza zasięgiem swoich rywalek, zdobywaja złoty medal. W kumite Klara Konieczna i Oliwia Piszko zakończyły rywalizację na ćwierćfinale, a Maja Chmielnicka i Marcelina Kuczak uplasowały się na najniższym stopniu podium. Nasz klub został sklasyfikowany na 16 pozycji spośród 27 ośrodków.

Suma medali: 1 złoty, 2 brązowe.

11. 20 i 21 maja na Hali Wielofunkcyjnej wrocławskiego AWFu z udziałem 740 zawodników z 26 krajów odbyły się 36 wagowe Mistrzostwa Europy. Nasz Klub i Polskę reprezentowali w konkurencji kata Paulina Drabik oraz Tomasz Staściuk. Paulinawywalczyła 3 miejsce. Tomek spośród 32 uczestników w swojej kategorii uplasował się w top 10 ze stratą 0,5 punktu aby awansować do finałowej rundy.

Suma medali: 1 brązowy.

12. 28 maja w Rudzie Śląskiej z udziałem 355 zawodników z 28 klubów z Polski odbył się VIII Puchar Śląska. Sędzią głównym był shihan Edward Urbańczyk, a technicznym shihan Andrezj Manecki i shihan Janusz Piórkowski. Zawody zostały rozegrane w konkurencji kata i kumite. Nasz klub reprezentowały: Kinga Rosińska, Lena Kondej i Paulina Drabik. Kinga zakończyła rywalizację kata na 7 miejscu, tuż za finałową szóstką ze stratą 0,4 pkt, Paulina wywalczyła złoty medal w kata juniorek, a Lena po dwóch wygranych walkach w eliminacjach zakończonych przed czasem nieznacznie uległa w finale decyzją sędziów ostatecznie zajmując drugą lokatę.

Suma medali: 1 złoty, 1 srebrny.

13. 10 czerwca w hali dzierżoniowskiego OSiRu odbył się 6-ty Memoriał Masutatsu Oyamy Karate Kyokushin. W Zawodach wzięło udział 140 zawodników z 15 klubów.

Wyniki zawodników DKSKK:

Klara Konieczna 2 m-ce kumite, 6 m-ce kata

Lena Kondej 1 m-ce kumite, 1 m-ce kata

Maja Zajączkowska 2 m-ce kumite, 3 m-ce kata

Paulina Drabik 1 m-ce kata, 2 m-ce kumite

Kacper Majecki 2 m-ce kumite, 5 m-ce kata

Wojciech Kalinowski 3 m-ce kata

Kuba Dyduch 5 m-ce kata

Krzysztof Socha 6 m-ce kata

Jakub Śmieja 3 m-ce kumite, 4 m-ce kata

Igor Adamski 3 m-ce kumite

Hanna Adamska 3 m-ce kumite

Oliwia Piszko 3 m-ce kumite

Marcelina Kuczak 3 m-ce kumite

Suma medali: 3 złote, 4 srebrne, 7 brązowych, 4 m-ce drużynowo.

14. 20 czerwca z udziałem 50 karateków z Dzierżoniowa i Legnicy odbył się egzamin na stopnie kyu.

15. 28 czerwca w Dojo Dzierżoniów obyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla zawodników naszego klubu, którzy zdobyli wyższe stopnie kyu podczas egzaminów w marcu i czerwcu. Najmłodsi otrzymali również legitymacje International Karate Organization oraz Legitymacje Klubowe. Wręczenia dokonała Pani wiceprezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie, Pani Renata Sołek.

16. W dniach 10-13 sierpnia w Lublinie odbył się 50. IKO (International Karate Organization) Poland Summer Camp odbył się w wyjątkowej atmosferze. Wzięli w nim udział karatecy z Holandii, Ukrainy, Niemiec, Czech, Słowacji, Litwy, Bułgarii i Węgier oraz 65 Dojo (Klubów) IKO z Polski. Blisko 300 osób wspólnie się szkoliło i wymieniało doświadczeniami. Dzierżoniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin reprezentowali Ryszard Królikowski i Hubert Moździerz. Głównym instruktorem był Shihan Katsuhito Gorai, natomiast gościem specjalnym był Sensei Ajima Kyohei, mistrz Japonii w kategorii open.

17. W dniach 13-22 sierpnia w Willi Pomorzanka we Władysławowie odbył się Letni Obóz Karate, w którym wzięli udział zawodnicy z Fight Hobby oraz Dzierżoniowskiego Klubu.

18. 23 września w Kaliszu odbył się pierwszy turniej IKO Calisia Cup Kalisz 2023, który zebrał 220 zawodników z 23 klubów nie tylko z Polski ale również z zagranicy.

Nasz klub reprezentowali: Paulina Drabik, Lena Kondej, Maja Zajączkowska, Klara Konieczna, Marcelina Kuczak i Oliwia Piszko. Z turnieju wróciliśmy z czterema medalami: złoty medal w konkurencji kata wywalczyłaPaulina Drabik, srebrny medal w konkurencji kumite Marcelina Kuczak, a brązowe medale w kumite wywalczyły: Lena Kondej i Klara Konieczna. Dziękujemy senpai Ryśkowi za transport i opiekę nad zawodnikami.

Suma medali: 1 złoty, 1 srebrny, 2 brązowe.

19. 30 września w Złotym Stoku odbył się I Międzywojewódzki Puchar Gór Złotych zorganizowany przez Klub Satori Złoty Stok kierowany przez sensei Dariusza Karczmita. Zawody zgromadziły 70 zawodników z 7 klubów i zostały rozegrane w konkurencki kata i kumite, nasi zawodnicy wywalczyli: złote medale – Kinga Rosińska, Lena Kondej, Paulina Drabikw kata, srebrne medale – Kacper Majecki w kata i Maja Zajączkowska w kumite, brązowe medale – Klara Konieczna w kata i kumite, Maja Zajączkowska w kata

Suma medali: 3 złote, 2 srebrne, 3 brązowe, drużynowo 3 m-ce.

20. W Siemianowicach Śląskich z udziałem 314 zawodników z 26 klubów odbył się VII Upper Silesia Cup, w których nasz klub reprezentowały:

Kinga Rosińska 5 m-ce kata

Paulina Drabik 1 m-ce kata

Lena Kondej 4 m-ce kata, 1 m-ce kumite

Klara Konieczna 5-8 m-ce kumite

Oliwia Piszko 5-8 m-ce kumite

Maja Zajączkowska 2 m-ce kumite

Suma medali: 2 złote, 1 srebrny.

20. Dnia 21 października w Dojo Dzierżoniów odbyło się XVIII Ogólnopolskie Seminarium Szkoleniowe z udziałem 50 zawodników z 4 klubów. Zaproszonymi prowadzącymi w tym roku byli BC shihan Andrzej Manecki 5 dan oraz jego podopieczna multi medalistka Europy i Polski sensei Daria Dobkowska-Szefer.

21. 31 października odbyła się sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Wciągu obrad nastąpiło wręczenie stypendiów w ramach programu promującego wybitne osiągnięcia uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Dzierżoniowski „ZŁOTY TALENT”. Program stypendialny , który od wielu lat z powodzeniem funkcjonuje w szkołach prowadzonych przez Powiat Dzierżoniowski, wspiera finansowo uzdolnionych uczniów, cieszymy się, że wśród laureatów znalazły się nasze dwie zawodniczki Paulina Drabik i Lena Kondej. Serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia.

22. 25 listopada w Hali Słonecznej odbył się Turniej Mikołajkowy organizowany przez Ząbkowicki Klub Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 250 zawodników z Dolnego Śląska w tym czterech zawodników naszego klubu. Najmłodszą naszą zawodniczką była Iga Kuczak, która startowała w kata dzieci dziewcząt, jej starsze koleżanki: Klara Konieczna, Oliwia Piszko i Kinga Rosińska konkurowały w młodziczkach. Żadnej z dziewcząt nie udał się stanąć na podium, ale każda wróciła z paczką od Mikołaja. W zawodach wziął udział również sensei Tomek jako sędzia maty.

23. 26 listopada w Warszawie ponad 300 zawodników z 36 klubów rywalizowało podczas IKO Warsaw Open. Nasz klub reprezentowali: Paulina Drabik, Lena Kondej, Maja Zajączkowska, Kinga Rosińska, Marcelina Kuczak, Klara Konieczna i Oliwia Piszko.
W konkurencji KATA zdobyliśmy trzy medale:
Złoty medal – Paulina Drabik
Srebrny medal – Kinga Rosińska
Brązowy medal – Lena Kondej
W konkurencji Kumite:
Brązowy medal – Maja Zajączkowska

Suma medali: 1 złoty, 1 srebrny, 2 brązowe

24. Drugiego grudnia 2023 roku w naszym klubie odbyła się kolejna edycja Turnieju Mikołajkowego. 35 najmłodszych zawodników z Legnicy i Dzierżoniowa rywalizowało w konkurencji kata, a najmłodsi pierwszego kroku. Każdy uczestnik po prezentacji swoich umiejętności otrzymał paczkę od Mikołaja.

Dziękujemy obsłudze zawodów za pomoc w organizacji turnieju, byli to: Ela i Rysiek Królikowscy, Agnieszka Matusiak, Laura Śmieja, Arek Gdula, Szymon Bukowski, Lena Kondej, Hubert Moździerz oraz Paulina Drabik.

Za nami kolejny egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. W grudniowym teście przed sensei Tomkiem i sensei Arkiem swoje umiejętności prezentowało swoje umiejętności 36 najmłodszych karateków z Dzierżoniowa i Legnicy. Serdecznie gratulujemy wszystkim którzy zrobili kolejny krok w stronę czarnego pasa.

25. 5 grudnia 36 zawodników Legnicy i Dzierżoniowa pozytywnie zaliczyło egzamin na stopnie kyu.

26. W dniach 8-10 grudnia w Budapeszczie odbyły się Mistrzostwa Europy Open oraz Puchar Europy. Nasz klub reprezentowali: Tomasz Staściuk, Paulina Drabik oraz Lena Kondej. Paulina zajęła 5 miejsce w konkurencji kata, Tomek 13 miejsce w kata, a Lena zakończyła rywalizację kumite na ćwierćfinałach (5-8 m-ca). Zawdoy zgromadziły blisko 700 zawodników z 20 krajów.

Zarząd Klubu oraz zawodnicy uczestniczący w zawodach serdecznie dziękują sponsorom, dzięki którym udział był możliwy. Podziękowania dla: Urząd Miasta i Gminy Niemcza, Zakład Energetyki Cieplnej w Dzierżoniowie oraz Panu Tomaszowi Zajączkowskiemu.

Dziękujemy również instytucjom, które stale wspierają nasze działania: Urząd Miasta Dzierżoniów, Starostwo Powiatu dzierżoniowskiego, Urząd Gminy Dzierżoniów, OSiR Dzierżoniów, Spółdzielnia Mieszkaniowa Dzierżoniów.

Dziękujemy naszym sponsorom strategicznym: Frankonia Poland, Biuro rachunkowe ACCOMATE, KamDiam, Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Dedal, Radosław i Kinga Łabuda, PPHU Markulak, Renata i Wojciech Łyżwa.

27. Prawie trzystu zawodników w różnym wieku z całej Polski wzięło udział w jubileuszowej, 20. już edycji Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kujawy IKO Cup 2023. Na matach w Hali Mistrzów zmierzyli się zawodnicy z 17 klubów karate.
Nasz klub reprezentowały:
Klara Konieczna, Marcelina Kuczak (brązowy medal w kumite), Oliwia Piszko, Kinga Rosińska (złoty medal w kata)
Suma medali: 1 złoty, 1 brązowy.

Suma medali oraz zajęte miejsca indywidualne i drużynowe 2023 r.

Lp.Ranga Imprezy
Złote medaleSrebrne medaleBrązowe medalePozostałe miejsca
Drużynowe
1.Mistrzostwa Europy

110
2.Puchar Europy


5, 5-8, 13
3.Mistrzostwa Makroregionu

2

4.Ogólnopolskie Turnieje6713
4 m-ce
5.Mistrzostwa regionalne243
1 x3 m-ce

RAZEM81119


OGÓŁEM38

33 PLEBISCYT NA NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA DKSKK2023 ROKU

1 miejsce Paulina Drabik juniorka, 1 kyu

3 m-ce kata Mistrzostwa Europy Wrocław 60

5 m-ce kata Puchar Europy Budapeszt 10

1 m-ce kata IKO Beskidy Cup Myślenice 20

1 m-ce kata Warsaw Open Warszawa 20

1 m-ce kata Calisia Cup Kalisz 20

1 m-ce kata Puchar Śląska Ruda Śląska 20

1 m-ce kata VII Upper Silesia Cup Siemianowice Śląskie 20

1 m-ce kata 6th Mas Oyama Memorial Dzierżoniów 20

2 m-ce kumite 6th Mas Oyama Memorial Dzierżoniów 17

2 m-ce kata Mazovia Cup Piaseczno 17

1 m-ce kata Puchar Gór Złotych Złoty Stok 10

RAZEM 234

2 miejsce Lena Kondej juniorka młodsza, 3 kyu

5-8 m-ce kumite Puchar Europy Budapeszt 30

3 m-ce kumite Mistrzostwa Makroregionu Katowice 11

3 m-ce kata Mistrzostwa Makroregionu Katowice 11

3 m-ce kumite Warsaw Open Warszawa 15

3 m-ce kumite Calisia Cup Kalisz 15

4 m-ce kata Calisia Cup Kalisz 10

2 m-ce kumite Mazovia Cup Piaseczno 17

6 m-ce kata Mazovia Cup Piaseczno 10

2 m-ce kumite Puchar Śląska Ruda Śląska 17

1 m-ce kumite VII Upper Silesia Cup Siemianowice Śląskie 20

4 m-ce kata VII Upper Silesia Cup Siemianowice Śląskie 10

1 m-ce kata 6th Mas Oyama Memorial Dzierżoniów 20

1 m-ce kumite 6th Mas Oyama Memorial Dzierżoniów 20

1 m-ce kata Puchar Gór Złotych Złoty Stok 10

2 m-ce kumite Otwarte Mistrzostwa Polkowic Polkowice 5

RAZEM 221

3 miejsce Kinga Rosińska młodziczka, 6 kyu

7 m-ce kata IKO Beskidy Cup Myślenice 10

2 m-ce kata Warsaw Open Warszawa 15

5 m-ce kata VII Upper Silesia Cup Siemianowice Śląskie 10

1 m-ce kata IKO Kujawy Cup Włocławek 20

5-8 m-ce kumite IKO Kujawy Cup Włocławek 10

2 m-ce kata 6th Mas Oyama Memorial Dzierżoniów 17

1 m-ce kata Puchar Gór Złotych Złoty Stok 10

3 m-ce kumite Otwarte Mistrzostwa Polkowic Polkowice 3

7 m-ce kata Puchar Śląska Ruda Śląska 10

9 m-ce kata Mazovia Cup Piaseczno 10

RAZEM 115

4 miejsce Maja Zajączkowska juniorka młodsza, 6 kyu

3 m-ce kumite Warsaw Open Warszawa 15

2 m-ce kumite VII Upper Silesia Cup Siemianowice Śląskie 17

3 m-ce kata Puchar Gór Złotych Złoty Stok 3

2 m-ce kumite Puchar Gór Złotych Złoty Stok 5

2 m-ce kumite 6th Mas Oyama Memorial Dzierżoniów 17

3 m-ce kata 6th Mas Oyama Memorial Dzierżoniów 17

2 m-ce kumite Otwarte Mistrzostwa Polkowic Polkowice 5

RAZEM 79

5 miejsce Klara Konieczna młodziczka, 7 kyu

5-8 m-ce kumite VII Upper Silesia Cup Siemianowice Śląskie 10

3 m-ce kata Puchar Gór Złotych Złoty Stok 3

3 m-ce kumite Puchar Gór Złotych Złoty Stok 3

3 m-ce kumite Calisia Cup Kalisz 15

2 m-ce kumite 6th Mas Oyama Memorial Dzierżoniów 17

6 m-ce kata 6th Mas Oyama Memorial Dzierżoniów 10

1 m-ce kata Turniej Mikołajkowy Dzierżoniów 5

2 m-ce kumite Otwarte Mistrzostwa Polkowic Polkowice 5

RAZEM 68

6 miejsce Marcelina Kuczak juniorka młodsza, 7 kyu

3 m-ce kumite IKO Kujawy Cup Włocławek 15

2 m-ce kumite Calisia Cup Kalisz 17

3 m-ce kumite 6th Mas Oyama Memorial Dzierżoniów 15

3 m-ce kumite IKO Beskidy Cup Myślenice 15

3 m-ce kumite Otwarte Mistrzostwa Polkowic Polkowice 3

RAZEM 65

7 miejsce Oliwia Piszko młodziczka, 8 kyu

5-8 m-ce kumite VII Upper Silesia Cup Siemianowice Śląskie 10

3 m-ce kumite 6th Mas Oyama Memorial Dzierżoniów 15

2 m-ce kumite Otwarte Mistrzostwa Polkowic Polkowice 5

2-ce kata Turniej Mikołajkowy Dzierżoniów 3

RAZEM 33

8 miejsce Igor Adamski kadet, 7 kyu

1 m-ce kumite Otwarte Mistrzostwa Polkowic Polkowice 10

3 m-ce kumite 6th Mas Oyama Memorial Dzierżoniów 15

RAZEM 25

9 miejsce Tomasz Staściuk senior, 3 dan

10 m-ce kata Mistrzostwa Europy, Wrocław

13 m-ce kata Puchar Europy, Budapeszt

3 m-ce kata Mazovia Cup, Piaseczno 15

5 m-ce kata Makroregion Śląski, Katowice 9

RAZEM 24

10 miejsce Kacper Majecki junior młodszy, 5 kyu

2 m-ce kumite 6th Mas Oyama Memorial Dzierżoniów 17

2 m-ce kata Puchar Gór Złotych Złoty Stok 5

RAZEM 22

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *