WIADOMOŚCI

DWA BRĄZOWE MEDALE DLA LENY

11 marca w Katowicach z udziałem 300 zawodników z 41 klubów, odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Zawody zostały sprawnie zorganizowane przez TKKF Czarni Katowice, sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Andrzej Manecki. Zawody były rozegrane w konkurencjach kata oraz kumite, a nasz klub reprezentowali: Kinga Rosińska (kata młodziczek), Marcelina Kuczak, Maja Zajączkowska, Lena Kondej (kata i kumite juniorek młodszych), Paulina Drabik (kata juniorek) oraz Tomasz Staściuk (kata seniorów).

Wśród naszych zawodników tylko Lena i Tomek zakwalifikowali się do tury finałowej w konkurencji kata, gdzie Tomek zajął ostatecznie 5 miejsce, a Lena wywalczyła brązowy medal.

Maja i Marcelina stawiają pierwsze kroki w konkurencji kumite i odpadły w walkach eliminacyjnych. W walce ćwierćfinałowym Lena po zaciętym i mocno wyczerpującym pojedynku wygrała przez wskazanie z zawodniczką z Wrocławia. W półfinale trafiła na silną zawodniczkę z Rudy Śląskiej i tutaj również potrzebna była dogrywka, tym razem na korzyść Ślązaczki.

Wracamy z Katowic z dwoma medalami i doświadczeniem, które mamy nadzieję zaowocuje w przyszłych zawodach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *