WIADOMOŚCI

Czerwcowy egzamin

13 czerwca odbył się egzamin na stopnie kyu. O godzinie 17:30 swoje kwalifikacje podnosiły osoby najmłodsze i stawiające pierwsze kroki w karate zdobywając 10 i 9 kyu. Po godzinie intensywnej rozgrzewki i części technicznej wszyscy opuścili Dojo z uśmiechem na ustach zdobywając kolejną „belkę” na pasie.

Po egzaminie na pomarańczowe pasy przyszedł czas na starszą grupę, przed którą poprzeczka była wyżej zawieszona. Sensei Arek w pierwszej części zadbał, aby każda część ciała była przygotowana do testu 😅W części technicznej kandydaci na wyższe stopnie musieli wykazać się znajomością technik kihon, znajomością japońskich nazw technik i pozycji, poruszania się w pozycjach i form kata. Przed przystąpieniem do walk, zawodnicy musieli zaliczyć test siły, a osoby z małymi błędami technicznymi dodatkowo mieli „ścieżkę zdrowia” wokół Dojo. W ostatniej części zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy – do 14 roku życia i tych którzy zdawali na pełne kyu i musieli wykazać się hartem ducha podczas walk kumite, które dla niektórych były bardzo wyczerpujące.

Wszyscy kandydaci uzyskali pozytywny wynik egzaminu i z zadowoleniem opuścili Dojo. Serdecznie gratulujemy zdobycia kolejnego stopnia w drodze samodoskonalenia. BIG OSU!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *